Czemu wynajem jest taki drogi?

Dodane: 24-04-2014 08:31
Czemu wynajem jest taki drogi? Ostatnimi czasy dość głośno o nowym rządowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym Polakom w założeniu własnej rodziny, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu mieszkania. Ten program został wymyślony jako...Ostatnimi czasy dość głośno o nowym rządowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym Polakom w założeniu własnej rodziny, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu mieszkania.

Ten program został wymyślony jako alternatywa dla "Rodziny na swoim", który wygasł niedawno. "Mdm" mimo bardzo szczytnych celów, jest krytykowany przez wielu specjalistów, obserwujących polski rynek nieruchomości.

Problem w tym, że objęte rządowym dofinansowaniem mają być tylko mieszkania na rynku pierwotnym. I to wyłącznie w ustalonych dla każdego miasta widełkach cenowych. Wielu krytykujących widzi tutaj raczej pomoc deweloperom, niż rodzinom, ale sama branża aż tak zachwycona, najnowszym pomysłem rządzących, nie jest.

Kwestia również w tym, że aby w ogóle załapać się na ten program, trzeba wziąć kredyt hipoteczny. No i sama wysokość dofinansowania nie jest zbyt szałowa - dostać można do 15% wartości nieruchomości (warunkiem jest posiadanie dziecka i w perspektywie następnych lat, posiadanie kolejnego dziecka).

Do tego tematu jeszcze wrócę. nowe mieszkania szczecin
mieszkania szczecin - to całkiem niezłe
Na temat mieszkania z garażem szczecin to też niezłe źródło
Na ten temat napisali także na rynek pierwotny szczecin
mieszkania sprzedaż szczecin - to całkiem niezłe