Czy warto rozważyć dom seniora?

Dodane: 12-02-2017 04:20
Czy warto rozważyć dom seniora? Dom spokojnej starości Katowice

Pobyty w domu starości. Ile kosztują?

Dlaczego pobyty w domach seniora są dość drogie? Cóż należy przede wszystkim rozpatrzeć ile kosztowałoby wynajęcie całodobowe opieki w naszym domu. Do tego dochodzą koszty i czas spędzony przy naszym seniorze i już wychodzi całkiem duża suma.

Osoba starsza i opieka nad nią nie należy do najłatwiejszych, dlatego czasami lepiej oddać to w ręce kogoś z doświadczeniem i odpowiednim podejściem. Pamiętajmy też że im człowiek starszym tym bardziej krnąbrny, co też nie ułatwią codziennych relacji i współpracy.


O zawodzie pielęgniarki w Wikipedii

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka


O pielęgniarstwie. Cytat z Wikipedii

Pielęgniarstwo ? termin używany do różnego rodzaju zadań i działań zawodowych pielęgniarek i pielęgniarzy oraz nauki, wiedzy, techniki i sztuki z tymi czynnościami związanymi.

Pielęgniarstwo bywa stosowane w takich znaczeniach jak m.in.:

czynności mające na celu pielęgnację chorych i opiekę nad nimi, wykonywanych przez pielęgniarki;
zawód zapoczątkowany przez Florence Nightingale w XIX wieku;
działalność związana z kształceniem, doskonaleniem zawodowym pielęgniarek oraz systemem organizacyjnym tych czynności;
składowa część pojęcia służba zdrowia z jej problematyką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo