inwerter fotowoltaiczny

Właściwe użytkowanie ogniw solarnych wymaga montażu falownika.
Dobry zapewni skuteczne naładowanie akumulatora energią pozyskaną z promieni słonecznych. Dzisiaj o pozyskiwaniu\uzyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

O prądzie w sprzęcie domowym

inwerter fotowoltaiczny Prąd stały jest głównym prądem, który zasila prawie wszystkie układy elektroniczne.

Brak wahań w natężeniu i napięciu takiego prądu gwarantuje dobre działanie wrażliwych na takie zmiany układów.

Praktycznie w każdym sprzęcie elektronicznym, który mamy w domu musi posiadać prostownik (inwerter AC-DC) aby urządzenie mogło poprawnie działać po podłączeniu pod gniazdko. Urządzenia domyślnie zasilane bateriami nie muszą posiadać żadnego inwertera do prądu stałego, ponieważ wszelkie akumulatory i baterie wytwarzają prąd o stałym napięciu, więc inwerter nie jest potrzebny.

Energia z ogniw

Panele fotowoltaiczne wykorzystują energię słońca, aby wytworzyć prąd. Wytworzona w ten sposób energia jest magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana w razie potrzeby. Jednak sam akumulator nie wystarczy, ponieważ prąd docierający z ogniwa jest prądem zmiennym, wiec nie może zostać zmagazynowany w akumulatorze. Akumulator musi być naładowany prądem stałym o zadanym napięciu, inaczej się nie naładuje,a my nie będziemy mogli skorzystać z energii wyprodukowanej z naszego ogniwa słonecznego. Dopiero przy zastosowaniu inwertera fotowoltaicznego pomiędzy ogniwie a akumulatorem możemy poprawnie go naładować, a później korzystać z tej energii.

Zmiany napięcia i typu prądu

Przetworniki napięcia są szeroko stosowane w różnych dziedzinach technologii.

Falowniki mają za zadanie przekształcać prąd stały, np z akumulatora, w prąd przemienny o zadanej częstotliwości i mocy.

Falowniki, zwane tez inwerterami, wykorzystuje się między innymi przy zasilaniu sprzętów domowych z akumulatora ładowanego panelami fotowoltaicznymi.
Bez inwertera urządzenia AGD nie mogłyby działać poprawnie.
Wiele firm oferujących takie panele ma w swojej ofercie również takie inwertery..
Dodane: 25-07-2016 20:25

Tagi: ekologia inwerter fotowoltaika inwertery energia

Widok do druku:

inwerter fotowoltaiczny