O kursach językowych

Dodane: 28-04-2015 11:52
O kursach językowych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kurs języka angielskiego wejherowoO językach - polski i czeskiCiekawym tematem językoznawczym - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy...Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź kurs języka angielskiego wejherowo

O językach - polski i czeski

Ciekawym tematem językoznawczym - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te były niemal identyczne. Jednak rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie bardziej dynamiczny, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy przejść się po Pradzie, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


Ucz się języka!

Każdy z nas posiada świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeżeli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


O kursach językowych

Jeśli postanowiliśmy zapisać się na kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie będę pisać o wszelkich technikach zapamietywania. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.